top of page

O Przedszkolu

Przedszkole Graduation Ceremony

Nasza placówka istnieje od  2011r. Od początku stawialiśmy na twórczą edukację, która wspomaga dzieci w ich wszechstronnym rozwoju. Innowacyjność i nawiązanie do tradycji to nasze sztandarowe cechy. Od roku szkolnego 2012/2013 grupy przedszkolne prowadzone są metodą Marii Montessori. 

 

Aktualnie przedszkole tworzy osiem,maksymalnie 25 osobowych grup zróżnicowanych wiekowo,
co tworzy idealną podstawę do uwrażliwiania dzieci na potrzeby młodszych kolegów, uczenia się od siebie oraz empatycznego wspierania się w wyzwaniach, jakie niesie ze sobą każdy kolejny dzień nauki i zabawy. Grupom przydzielono wdzięczne botaniczne nazwy: Magnolie, Szafirki, Bratki, Groszki, Konwalie, Słoneczniki, Niezapominajki oraz Sasanki. 

 

Wykwalifikowani wychowawcy z wielką pasją i zaangażowaniem dbają o przygotowanie otoczenia, które zgodnie z montessoriańskim kanonem powinno być bliskie rzeczywistości dziecka. 

 

Nasze przedszkole kultywuje polskie tradycje i zwyczaje, jednocześnie uzmysławiając dzieciom odrębność kulturową innych narodowości.

 

Każdego dnia oprócz pracy z materiałami rozwojowymi Montessori, dzieci uczestniczą w zajęciach  języka angielskiego. Raz w tygodniu grupy biorą udział w zajęciach rytmiki oraz gimnastyki.
Nasze przedszkolaki mają organizowane różnego rodzaju wyjazdowe wycieczki , zarówno edukacyjne, kulturowe jak i rekreacyjne. Nauczyciele często nawiązują współpracę z krakowskimi muzeami, teatrami oraz pracowniami rzemieślniczymi oferującymi rozliczne zajęcia dedykowane najmłodszym. W ten sposób umożliwiamy naszym wychowankom wielowymiarowe poznawanie otaczającego świata. Ponadto nasza placówka oferuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania dzieci. 

 

Pedagogika Montessori jest bliska naturze. Kładziemy nacisk na obcowanie z przyrodą. Chętnie spacerujemy i przebywamy na świeżym powietrzu. Chętnie organizujemy wycieczki do lasu czy też uczestniczymy w warsztatach przyrodniczych. Dzieci dbają o rośliny w sali, a w sezonie wiosenno- letnim wspólnie troszczą się o rośliny ogrodowe. 
Gdy warunki atmosferyczne lub czystość powietrza ograniczają nasze możliwości przebywania poza budynkiem, korzystamy z „Sali zabaw”.

 

bottom of page